+383 38 222 223 / [email protected]

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, viziton KOK-un

Kampionia olimpike Rio 2016, Majlinda Kelmendi, trajneri me tri medalje të arta olimpike, Driton Kuka dhe asistenti i tij, Fatos Tabaku, kanë vizituar zyret e Komitetit Olimpik të Kosovës, me ç’rast janë pritur nga presidenti Ismet Krasniqi. Presidenti Krasniqi i uroi mirë se ardhje heroinës tonë, Majlinda Kelmendi, për të cilën ishte vizita e parë… Continue reading Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, viziton KOK-un

Distria Krasniqi e artë, Akil Gjakova i bronztë në Grand Slamin e Parisit

Një e artë dhe një e bronztë është bilanci i medaljeve të fituara nga ekipi olimpik i xhudos në Grand Slamin e mbajtur në Paris të Francës. Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, fitoi medaljen e artë në kategorinë -52 kilogramë. Ajo arkëtoi edhe 1 mijë pikë olimpike, për t’u forcuar edhe më shumë në vendin e… Continue reading Distria Krasniqi e artë, Akil Gjakova i bronztë në Grand Slamin e Parisit

Distria Krasniqi e mbyll vitin në vendin e parë të renditjes botërore

Kampionia Olimpike, Distria Krasniqi, ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e saj. Xhudistja jonë e mbylli vitin 2023 në vendin e parë të renditjes botërore. Ajo në vitin 2024 hynë me 7715 pikë në kategorinë -52 kg. Në renditjen olimpike ndodhet e dyta. Gjatë vitit që lam pas, Krsaniqi fitoi medaljen e artë në… Continue reading Distria Krasniqi e mbyll vitin në vendin e parë të renditjes botërore