+383 38 222 223 / [email protected]

ICMG formon komisionin koordinues për Lojërat Mesdhetare Prishtina 2030

Komiteti Ekzekutiv i Komitetit Ndërkombëtar të Lojërave Mesdhetare (ICMG), në mbledhjen e mbajtur fundjavën e kaluar në Tiranë, ka caktuar komisionin koordinues për Lojërat Mesdhetare Prishtina 2030. Komisioni udhëhiqet nga sekretari i përgjithshëm i ICMG-së, Iakovos Filipoussis, ndërsa president është emëruar Julian Pace Bonello nga Malta, i cili është edhe anëtar i KE të ICMG-së.… Continue reading ICMG formon komisionin koordinues për Lojërat Mesdhetare Prishtina 2030

Mbyllet LMR Heraklion 2023, shihemi në Portimao dhe Lagoa 2027

Edicioni i tretë i Lojërave Mesdhetare në Rërë Heraklion 2023, është mbyllur sonte në ceremoninë e organizuar në qendrën sportive me rërë në Karteros së Heraklionit të Greqisë. LMR Heraklion 2023 u mbajtën prej 9-16 shtator, ndërsa morën pjesë 26 shtete me 768 sportistë të 13 sporteve. Ekipi ynë ishte pjesëmarrës në ceremoni bashkë edhe… Continue reading Mbyllet LMR Heraklion 2023, shihemi në Portimao dhe Lagoa 2027

Hendbollistët në rërë përfundojnë garat në LMR Heraklion 2023

photo by: @Shpend Ahmeti

Hendbollistët në rërë kanë përfunduar garat në Lojërat Mesdhetare në Rërë Heraklion 2023. Ekipi ynë fillimisht garoi në grupe, ku pësoi humbje nga Italia, Kroacia dhe Qipro, me rezultatin 2:0 në pjesë. Pas grupeve, ata luajtën në çerekfinale ndaj Spanjës, ku u mundën 2:0 në pjesë. Më pas, garat i vazhduan për renditje nga vendi… Continue reading Hendbollistët në rërë përfundojnë garat në LMR Heraklion 2023

HISTORIKE: Kosova, organizatore e Lojërave Mesdhetare Prishtina 2030

Po. Është zyrtare. Kosovës i besohet organizimi i Lojërave Mesdhetare Prishtina 2030. Asambleja e Përgjithshme e Komitetit Ndërkombëtar të Lojërave Mesdhetare (ICMG), ka votuar pro kandidaturës Prishtina 2030. 55 vota pro, 8 kundër dhe tri vota të pavlefshme ishte bilanci i fitores së madhe të Kosovës, ku delegatët e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Ismet… Continue reading HISTORIKE: Kosova, organizatore e Lojërave Mesdhetare Prishtina 2030

26 sportistë përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare në Rërë Heraklion 2023

26 sportistë të pesë sporteve të ndryshme, do të përfaqësojnë Kosovën në edicionin e tretë të Lojërave Mesdhetare në Rërë Heraklion 2023, të cilat prej 9 deri më 16 shtator 2023 mbahen në qytetin Heraklion të Greqisë. Sportistët vijnë nga sportet e volejbollit në rërë, basketbollit 3×3, hendbollit në rërë, not në ujëra të hapura… Continue reading 26 sportistë përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare në Rërë Heraklion 2023