+383 38 222 223 / [email protected]

KOK mirëpriti vajzat e Kombëtares së hendbollit U-18, pas suksesit historik

Drejtuesit e KOK-ut, presidenti Ismet Krasniqi dhe sekretari i përgjithshëm, Besim Aliti, kanë pritur vajzat e Kombëtares së Kosovës në hendboll për grupmoshën U-18, të cilat të dielën arritën sukses historik, duke u kualifikuar në Kampionatin Botëror U-18. Hendbollistet që shoqëroheshin nga kryetari i FHK-së, Eugen Saraqini, njëherit nënpresident i KOK-ut, dhe sekretari i përgjithshëm,… Continue reading KOK mirëpriti vajzat e Kombëtares së hendbollit U-18, pas suksesit historik

Vajzat e Kombëtares U-18 në hendboll kualifikohen në Kampionatin Botëror

Kombëtarja e Kosovës në hendboll U-18, konkurrenca e vajzave, kanë shkruar historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në Kampionatin Botëror U-18. Vajzat tona u bënë kampione të garës “IHF Trophy Intercontinental”, të mbajtur në Tashkent të Uzbekistanit. Kosova mundi në finale Nigerinë, 22:16. Është hera e dytë që një kombëtare e sporteve ekipore… Continue reading Vajzat e Kombëtares U-18 në hendboll kualifikohen në Kampionatin Botëror

FHK-së i besohet organizimi i Kampionateve Evropiane U20 dhe U18, Divizioni B

Federatës së Hendbollit të Kosovës (FHK) i është besuar organizimi i dy kampionateve evropiane për hendbollistë. Bëhet fjalë për Kampionatet Evropiane U20 dhe U18 në Divizionin B, që do të mbahen gjatë verës. Ekipet kombëtare që do te marrin pjesë për U20 do të jenë: Belgjika, Bullgaria, Estonia, Finlanda, Britani e Madhe, Gjeorgjia, Letonia, Luksemburgu,… Continue reading FHK-së i besohet organizimi i Kampionateve Evropiane U20 dhe U18, Divizioni B