Media sponsor

Pyeong Chang 2018 - Lojërat Olimpike Dimërore

Hapja 09.02.2018 10:00

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00
Presidenti Besim Hasani mirëpriti delegacionin e FTK-së dhe i përgëzoi për projektin madhështor

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, z. Besim Hasani ka mirëpritur në zyrën e tij drejtuesit e Federatës së Tenisit të Kosovës dhe kryetarin për Zhvillimin e Terreneve Sportive në Evropë, z. Hrvoje Zmajiç.më shumë

Presidenti i ANOC-ut, Sheikh Al-Sabah mbylli vizitën në Kosovë me këshilla dhe premtimin për mbështetje të sportistëve të Kosovës

Presidenti i Asociacionit të Komiteteve Olimpike Kombëtare (ANOC), z. Sheikh Ahmad Al-Fahad Al-Sabah, ka mbyllur vizitën e tij tre-ditëshe në Kosovë. më shumë

Figura të shquara të sportit, politikës dhe artit begatuan Gala Mbrëmjen për 3-vjetorin e KOK-ut në KON dhe 25-vjetorit të themelimit të KOK-ut

Personalitete të larta të sportit, politikës dhe artit, kanë begatuar Gala Mbrëmjen e Komitetit Olimpik të Kosovës, e cila u mbajt për të shënuar 3-vjetorin e anëtarësimit të KOK-ut në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar dhe 25-vjetorin e themelimit të KOK-ut.më shumë

Presidenti i ANOC-ut, Sheikh Al Sabah, po e viziton Kosovën, shpreh përkrahjen për sportistët tanë

Presidenti i Asociacionit të Komiteteve Olimpike Kombëtare (ANOC), z. Sheikh Ahmad Al Fahad Al Sabah, ka filluar sot vizitën e tij tre ditore në Kosovë, me rastin e 3-vjetorit të pranimit të KOK-ut në KON dhe 25-vjetorit të themelimit të KOK-ut.më shumë

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0