+383 38 222 223 / [email protected]

Festivali i 3-të ndërkombëtar i FICTS filmit sportiv Prishtina 2023

KOK-u do të organizojë edicionin e 3-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Sportiv Prishtina 2023, i cili do të mbahet më 20 dhe 21 tetor 2023. Në festival do të shfaqen filma dhe dokumentarë sportivë vendorë dhe ndërkombëtarë të kategorive të ndryshme si: Dokumentar; Dokumentar që përfaqësojnë shpirtin olimpik; Sporti dhe shoqëria; Storje të shkurtra;… Continue reading Festivali i 3-të ndërkombëtar i FICTS filmit sportiv Prishtina 2023

U hap Java Olimpike 2023

Është hapur edhe zyrtarisht Java Olimpike 2023, në të cilën do të organizohen aktivitete të ndryshme në promovimin e vlerave olimpike. Java Olimpike organizohet nga Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Federatën e Sportit Shkollor të Kosovës, Federatën e Sportit Universitar, komunat dhe institucionet parafillore. Në shënimin e kësaj jave janë bashkuar 25 komuna,… Continue reading U hap Java Olimpike 2023

Published
Categorized as Ngjarjet

U shënua Dita Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe

Me aktivitete të ndryshme, Komiteti Olimpik i Kosovës ka shënuar sot Ditën Ndërkombëtare të Sportit për Zhvillim dhe Paqe.  Aktiviteti ishte paraparë të mbahej më 6 prill, por u shty shkaku i kushteve atmosferike. Qindra nxënës të klasëve të gjashta të Shkollave Fillore “Faik Konica”, “Naim Frashëri” dhe “Iliria” në Prishtinë, praktikuan sporte të ndryshme.… Continue reading U shënua Dita Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe

Published
Categorized as Ngjarjet

Distria Krasniqi dhe Shpetim Bajoku – “Laureatët e Vitit 2022”

Distria Krasniqi dhe Shpetim Bajoku kanë fituar çmimet kryesore në ceremoninë e Laureatëve të Vitit 2022, të organizuar sonte nga Komiteti Olimpik i Kosovës. Xhudistja Krasniqi u shpall “Sportistja e Vitit”, çmim ky të cilin e fitoi për herë të tretë radhazi, ndërsa boksieri Bajoku “Sportist i Vitit”. Çmimin Krasniqit ia ndau presidenti i KOK-ut,… Continue reading Distria Krasniqi dhe Shpetim Bajoku – “Laureatët e Vitit 2022”

Published
Categorized as Ngjarjet

Interesim i madh për punëtorinë (workshopin) për rrjetet sociale

Menaxhues të rrjeteve sociale të Ministrisë për Kulturë, Rini e Sport, federatave sportive, klubeve dhe gazetarë, kanë marrë pjesë në punëtorinë (workshopin) për rrjetet sociale, të organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës, në kuadër të edicionit të gjashtë të konferencës “Sporti dhe Media”. Ligjërues ishte eksperti i rrjeteve sociale, Valon Canhasi, pronar i agjencisë Hallakate.… Continue reading Interesim i madh për punëtorinë (workshopin) për rrjetet sociale

Published
Categorized as Ngjarjet

Mijëra fëmijë shënuan sot Ditën Olimpike 2022

Mijëra fëmijë në mbarë Kosovën kanë shënuar sot edicionin e 11-të të Ditës Olimpike, që njëherit shënoi përfundimin e Javës Olimpike 2022 të nisur më 13 qershor 2022. Komunat e Prishtinës, Gjilanit, Podujevës, Obiliqit dhe Hanit të Elezit, e kanë shënuar këtë ditë sot në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës dhe Federatën e Sportit… Continue reading Mijëra fëmijë shënuan sot Ditën Olimpike 2022

Published
Categorized as Ngjarjet

KOK fitoi turneun e Ditës Olimpike 2022

Komiteti Olimpik i Kosovës ka fituar turneun e futbollit të madh, të organizuar për nderë të Ditës Olimpike 2022. KOK në finale mundi Veteranët e Futbollit, 5:4 pas penalltive, pasi koha e rregullt u mbyll pa fitues (0:0). Pjesëmarrëse në turneun që u zhvillua në stadiumin “Ibrahim Gashi” në Taukbahqe të Prishtinës, ishin edhe ekipet… Continue reading KOK fitoi turneun e Ditës Olimpike 2022

Published
Categorized as Ngjarjet

Aktivitete të shumta organizohen në kuadër të Javës Olimpike 2022

Me konferencën për media të mbajtur sot është hapur edhe zyrtarisht Java Olimpike 2022, në të cilën do të organizohen aktivitete të shumta. Java Olimpike mbahet prej 13 deri më 17 qershor. Në ditën e fundit, të premten është paraparë të organizohen aktivitete në 26 komuna, ku të njëjtën ditë shënohet Dita Olimpike. Presidenti i… Continue reading Aktivitete të shumta organizohen në kuadër të Javës Olimpike 2022

Published
Categorized as Ngjarjet

KOK shënoi Ditën Botërore të Sportit dhe Ambientit, u mboll Pema Olimpike 2022

Komiteti Olimpik i Kosovës ka vazhduar traditën e shënimit të 5 Qershorit – Ditës Botërore të Sportit dhe Ambientit. Për shkak të aktiviteteve të Komunës, që pritet të mbahen të dielën, KOK shënoi këtë ditë sot, me aktivitetet e organizuara në Sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Presidenti i KOK-ut, që bëri hapjen e aktivitetit, inkurajoi… Continue reading KOK shënoi Ditën Botërore të Sportit dhe Ambientit, u mboll Pema Olimpike 2022

Published
Categorized as Ngjarjet

Me aktivitete të shumta u përmbyll kampanja me letër të bardhë

Aktivitete të shumta janë organizuar sot me rastin e mbylljes së kampanjës me letër të bardhë, të nisur më 6 prill, në shënimin e Ditës Ndërkombëtare të Sportit për Paqe dhe Zhvillim. Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës organizoi aktivitete me fëmijë 5-vjeçarë nga institucionet parashkollore, të cilat u mbajtën në… Continue reading Me aktivitete të shumta u përmbyll kampanja me letër të bardhë

Published
Categorized as Ngjarjet