Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Brajshori e Krasniqi përfaqësuan Kosovën në evropianin e peshëngritjes “Batumi 2019”

Leonora Brajshori dhe Arbnor Krasniqi kanë përfaqësuar Kosovën në kampionatin evropian, që po mbahet në Batumi të Gjeorgjisë.më shumë

Kosova shënon fitore historike, të parën në kualifikime

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka shënuar fitore historike, të parën në kuadër të kualifikimeve të rregullta.më shumë

Shtyhet Festivali Sportiv për Parafillorët e Prishtinës

Festivali Sportiv për Parafillorët e Prishtinë, i paraparë të mbahet më 12 prill në stadiumin Fadil Vokrri, është shtyrë për më 19 prill (e premte).më shumë

Edhe karateistit Alvin Karaqi i rezervohet një vend në LE Minsk 2019

Organizatori i Lojërave Evropiane Minsk 2019, i ka konfirmuar sot Komitetit Olimpik të Kosovës ftesën për karateistin Alvin Karaqi, i cili do të prezantojë Kosovën në garat që zhvillohen prej 21-30 qershor të këtij viti në Minsk të Bjellorusisë.më shumë

Telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-gjyqtarit ndërkombëtar, Shinasi Berisha

E nderuara familje e z.Shinasi Berisha, e nderuara Federatë e Futbollit të Kosovësmë shumë

Sot nis java ndërkombëtare e hendbollit, U21 synon ta shkruajë historinë

Prej sot hendbolli në Kosovë do të jetë arenë e shumë garave ndërkombëtare, që do të zhvillohen në Prishtinë. Federata e Hendbollit e Kosovës do të organizojë dy gara ndërkombëtare për U19 dhe U21, derisa Kombëtarja A nis fazën e dytë të kualifikimeve për EURO 2020.më shumë

previous

7-12 Nga 839

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0