Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Presidenti i KON-it, Thomas Bach, takoi drejtuesit e KOK-ut, i uron për pjesëmarrjen e parë në LOD

16.02.2018 10:34:01

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Dr. Thomas Bach, ka takuar të premten në PyeongChang të Koresë së Jugut, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidentin Besim Hasani dhe sekretarin e përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj.

Presidenti Bach e ka uruar presidentin Hasani dhe sekretarin Haxhijaj për pjesëmarrjen e parë në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018.

“Komiteti Olimpik Ndërkombëtar është shumë i lumtur që e ka Kosovën për herë të parë në Lojërat Olimpike Dimërore dhe i uroj sportistit të Kosovës gjithë të mirat në paraqitjet e tij dhe përvojë shumë të mirë”, ka deklaruar Bach pas takimit.

Presidenti Hasani pati kënaqësinë që edhe një herë të takojë mikun e tij dhe njeriun që luajti rol të madh në anëtarësimin e Komitetit Olimpik të Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, Dr. Thomas Bach.

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0