Erza Muminoviq

Xhudo

Data e Lindjes:03.05.2002
Vendi i Lindjes:Pejë, Kosovë
Kategoria:-44 kg
Trajner:Driton Kuka

PJESËMARRJE NË LOJËRAT OLIMPIKE PËR TË RINJ

BUENOS AIRES 2018:
Fitoi medaljen e bronztë (kategoria -48 kg)

 

Kampione e Evropës për kadete (U18) “Sarajeva 2018”

 

Rezultatet gjatë vitit 2018

Kampionati Evropian për juniore (U-21) “Sofia 2018” – raundi i parë

Kampionati Evropian për kadete (U18) “Sarajeva 2018” – medalja e artë

Kupa Evropiane U-21 “Leibnitz” – medalja e argjendtë

Kupa Evropiane për kadete “Coimbra 2018” – medalja e argjendtë

Kupa Pan Amerikane U18 “Panama 2018” -  medalja e artë

Kupa Evropiane për kadete “Teplice 2018” – medalja e bronztë

Kupa Evropiane për kadete “Berlin 2018” – medalja e artë

Kupa Evropiane U21 “Sarajeva 2018” – medalja e argjendtë

Kupa Evropiane “Zagreb 2018” – medalja e bronztë

Kupa Evropiane “Antalya 2018” – vendi i 5-të

Kupa Evropiane “Follonica 2018” – medalja e argjendtë

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]