Donjeta Sadiku

Boks

Data e Lindjes:08.07.1999
Vendi i Lindjes:Prishtinë
Kategoria:-60 kg, -64 kg
Trajner:Marjolla Sallauka

KAMPIONATI BOTËROR

Medalja e bronztë: Stamboll 2022

 

KAMPIONATI EVROPIAN

Medalja e bronztë: Budva 2022

 

KAMPIONATI BOTËROR PËR TË REJA

Nënkampione: Taipei 2015 (-60 kg)

 

KAMPIONATI EVROPIAN PËR JUNIORE

Medalja e artë: Ordu 2016 (-57 kg)

Medalja e argjendtë: Sofie 2017 (-57 kg)

 

KAMPIONATI BALLKANIK

Medalja e artë: Antalya 2019 (-64 kg)

 

TURNE NDËRKOMBËTAR

Medalja e argjendtë: Balkan 2022 (-60 kg)

 

ÇMIME TJERA

Shpresa Vitit 2017 nga KOK

Shpresa e Vitit 2018 nga KOK

 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]