Arti Krasniqi

Not

Data e Lindjes:12.07.1999
Vendi i Lindjes:Reibek, Gjermani
Disiplina:Ujëra të hapura 5km, 10km
Trajner:Jorg Freyher

ARRITJET ME GJERMANINË

2015: Pjesëmarrës në EYOF Tbilisi 2015
2016: Vendi i pestë në kampionatin botëror për junior në ujëra të hapura

2017: Pesë herë kampion i Gjermanisë (mosha 1999); vendi i tretë në kampionatin evropian për junior në ujëra të hapura 10km dhe vendi i dytë në miks 4x1250m.

2019: Kampion i Gjermanisë në 10 km ujëra të hapura

 

ARRITJET ME KOSOVËN

2019: Vendi i katërt në ujëra të hapura 5 km. në Lojërat Mesdhetare në Rërë “Patras 2019”

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]