Albin Tahiri

Ski

Data e Lindjes:15.02.1989
Vendi i Lindjes:Gradec, Slloveni
Disiplina:Sllallom, sllallom i madh, super sllallom i madh, lëshim dhe kombinim alpin
Trajner:Agim Pupovci

EDUKIMI

I diplomuar në Fakultetin e Mjekësisë në Universitetin e Ljubljanës. Drejtimi – dentist

 

KARRIERA

Pjesëmarrës në Kampionatin Botëror “St Moritz 2017” në Zvicër.

Pjesëmarrës në Kampionatin Botëror “Are 2019” në Suedi.

 

LOJËRAT OLIMPIKE

Pjesëmarrës me normë Olimpike në Lojërat Olimpike Dimërore “PyeongChang 2018” në Kore të Jugut. Garoi në pesë disiplina. Pozitat: Sllallom 39 (2:02.93 sek.). Kombinim alpin: 37-ti (2:23.40 sek.). Lëshim (downhill) 50-ti (1:48.81 sek.). Super sllallom të madh (Super G): 47-ti (1:32.74 sek.) Sllallom i madh: 56-ti (2:37.47 sek.)

 

BURSIST OLIMPIK

Bursist Olimpik për LOD PyeongChang 2018 dhe Pekin 2022

 

KLUBET

Ravne, Crna Koroskem, KA Peja

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]