Akil GJakova

Xhudo

Data e Lindjes:04.01.1996
Vendi i Lindjes:Pejë, Kosovë
Kategoria:-73 kg
Trajner:Driton Kuka

 

LOJËRAT OLIMPIKE

TOKYO 2020: Vendi 7 (Tri fitore)

 

KAMPIONATI EVROPIAN

Medalja e artë: Lisbonë 2021 

  

KAMPIONATI EVROPIAN U-23

Medalja e artë: Gyor 2018

Medalja e argjendtë: Podgoricë 2017

Medalja e bronztë: Tel Aviv 2016

 

LOJËRAT MESDHETARE

Medalja e artë: Tarragona 2018

Medalja e bronzt: Oran 2022

 

MEDALJA E ARTË

Grand Slam: Paris 2018

Grand Prix: Zagreb 2018, Budapest 2019

 

MEDALJA E ARGJENDTË:                                   

Tunis 2018, Abu Dhabi 2018, Hagë 2018

 

Vendi i pestë: Masters Qingdao 2019

 

SPORTIST I VITIT NË KOSOVË: 2018

SPORTIST I VITIT NË KOSOVË: 2019

SPORTIST I VITIT NË KOSOVË: 2021

 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]