KOK vazhdon bashkëpunimin me Kosova Pressin

E mërkurë,  27 prill 2022

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka vazhduar bashkëpunimin me Agjencinë e Lajmeve Kosova Press (KP)

Marrëveshja mes dy palëve është nënshkruar sot nga presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi dhe drejtoresha e përgjithshme e KP-së, Suzana Rakovica.

Kontrata e re mes dy palëve është e vlefshme deri në fund të vitit 2024, ndërsa parasheh benefite më të mëdha për KOK-un, në krahasim me kontratën e deritashme.

Presidenti Krasniqi ka theksuar se Kosova Press është duke luajtur rol kyç në promovimin e aktiviteteve të KOK-ut, për çka ka ekzistuar vullneti i madh për të vazhduar bashkëpunimin.

Edhe drejtoresha Rakovica është shprehur falënderuese për bashkëpunimin e mirë me KOK-un.

Kosova Press është sponsor medial i KOK-ut prej vitit 2017.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]