KOK fitoi turneun e Ditës Olimpike 2022

E enjte,  16 qershor 2022

Komiteti Olimpik i Kosovës ka fituar turneun e futbollit të madh, të organizuar për nderë të Ditës Olimpike 2022.

KOK në finale mundi Veteranët e Futbollit, 5:4 pas penalltive, pasi koha e rregullt u mbyll pa fitues (0:0).

Pjesëmarrëse në turneun që u zhvillua në stadiumin “Ibrahim Gashi” në Taukbahqe të Prishtinës, ishin edhe ekipet e Ministrisë për Kulturë, Rini e Sport (MKRS), Komuna e Prishtinës, Forca e Sigurisë së Kosovë (FSK), Policia e Kosovës (PK) dhe Gazetarët Sportivë.

Të pranishëm në stadium ishin edhe zëvendësministrja e MKRS, Daulina Osmani, kryetari i FFK-së, Agim Ademi, legjenda e sportit tonë, Ferit Zekolli, i cili ndau edhe medaljet, si dhe personalitete tjera.

KOK deri në finale mundi MKRS-në dhe Komunën e Prishtinës, të dyja me rezultat 2:0.

Çmimi i lojtarit më të mirë i takoi Shpëtim Gërvallës. Me medalje u nderua edhe finalisti Veteranët e Kosovës, të cilët paraprakisht kishin fituar ndaj Policisë së Kosovës dhe FSK-në.

KOK falënderon të gjitha ekipet pjesëmarrëse, gjyqtarët e FFK-së, si dhe mikpritësit e stadiumit, për kontributin e dhënë gjatë këtij aktiviteti, që u organizua në kuadër të Javës Olimpike 2022.

Fotot tjera

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]