KOK po i mbulon shpenzimet e atletit Musa Hajdari, i cili po merr pjesë në kampin përgatitor në Stamboll

E premte,  05 shkurt 2021

Komiteti Olimpik i Kosovës po e mbështet atletin Musa Hajdari, i cili prej 4 deri më 18 shkurt, po merr pjesë në kampin përgatitor në Stamboll të Turqisë.

Hajdari po përgatitet para garave ndërkombëtare që e presin në javët dhe muajt e ardhshëm, ndërsa prej 20 shkurtit të këtij viti, do të synoj medaljen në Ballkanikun që mbahet pikërisht në Stamboll.

Hajdari po përgatitet me ekipin kombëtar të Turqisë. Ai sot në garën testuese të kampionatit të Turqisë në sallë, doli i dyti në 800 metra me rezultat 1:51.63, rezultat ky që vlen 1034 pikë sipas Federatës Ndërkombëtare të Atletikës (IAAF).

Musa është bursist olimpik i KOK-ut për Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]