LOJËRAT MESDHETARE ORAN 2022

Shteti Algjeri
Data e Lojërave 25 qershor - 06 korrik
2022

Lojërat Mesdhetare Oran 2022 u mbajtën në qytetin e Oranit të Algjerisë, prej 25 qershor - 6 korrik 2022. Lojërat ishin shtyrë për një vit shkaku i pandemisë Covid 19.

Ekipi i Kosovës mbylli Lojërat me gjashtë medalje, tri të arta dhe tri të bronzta.

Të artat i fituan xhudistet: Distria Krasniqi, Laura Fazliu dhe Loriana Kuka, të bronztat xhudistët Akil Gjakova e Flaka Loxha, si dhe boksieri Shpejtim Bajoku.

Kosova u përfaqësua me 39 sportistë.

Lajme nga LOJËRAT MESDHETARE ORAN 2022

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]