U mbyllën Lojërat e dyta Mesdhetare në Rërë Patra 2019

E diel,  01 shtator 2019

Me ceremoninë mbyllëse të mbajtur në stadiumin me rërë të Patras, janë mbyllur mbrëmë edhe zyrtarisht Lojërat e dyta Mesdhetare në Rërë, Patra 2019.
Flamurin e Kosovës në parakalim e mbajti notari Arti Krasniqi.
Prej 25 deri 31 gusht në Patra të Greqisë 26 shtete morën pjesë në 10 sporte të ndryshme.
Krahas notarit Krasniqi, Kosova u përfaqësua edhe me dy ekipe në beach volley.
Arti doli i katërti nga 16 pjesëmarrës në disiplinën 5 kilometra në ujëra të hapura. Ekipi i meshkujëve në beach vollej shënoi një fitore ndaj Andorrës, ndërsa u mposhtë nga Portugalia dhe Greqia, për të përfunduar në mesin e 12 ekipeve nga 16 sosh.
Ekipi i femrave pësoi dy humbje nga medalisti i artë Franca 1 dhe Sllovenia.

https://www.youtube.com/watch?v=6C_gFn0539w&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3Fg03-Lw8pAZ-fqJbnNH4s5d--04aJKRU4PYr5l8NvlyuNeRu9V0YlAzo

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]