Short i vështirë për ekipet e beach volleyt në Patra 2019

E martë,  27 gusht 2019

Ekipet e beach volleyt që po e përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare në Rërë Patra 2019, kanë mësuar sot grupet për garat që i nisin nesër.
Ekipi i femrave ndodhet në grupin B, bashkë me Francën, që llogaritet kandidate për të fituar medaljen e artë dhe Slloveninë.
Ekipi i meshkujve ndodhet në grupin B, të cilin e përbëjnë edhe Franca, Portugalia dhe Andorra.
Sipas trajnerëve Vildane Jashari dhe Bahri Gjinovci, shorti është tejet i vështirë, por që lojtarët tanë do ta japin maksimumin për të marrë rezultate të mira.
Ndeshja e parë e meshkujve është ajo me Portugalinë, që zhvillohet në ora 8:50 me kohën tonë lokale, ndërsa femrat takohen me Slloveninë në ora 9:40. Ndeshjet e dyta zhvillohen po ashtu nesër në orët e pasdites.
Iu urojmë fat dhe suksese ekipeve tona.
Përfaqësuesi tjetër i Kosovës në Patra 2019, notari Arti Krasniqi, garon të enjten.
 Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]ail.com
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]