Gjinovci: Kosova ka të ardhme të ndritur në beach vollej

E enjte,  29 gusht 2019

Trajneri i ekipit të beach volleyt të Kosovës, Bahri Gjinovci, e ka vlerësuar lart paraqitjen e ekipit tonë në Lojërat Mesdhetare në Rërë Patra 2019.
Ekipi ynë në përbërje: Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan një fitore dhe dy humbje në Patra, për të përfunduar në mesin e 12 shtete më të mira të Mesdheut.
Kosova u mposhtë nga Portugalia e Greqia, ndërsa mposhti Andorrën.
“Ka qenë një përvojë e mirë për djelmoshat tonë. Ata u angazhuan me të gjitha forcat dhe arritën që të mposhtinë Andorrën me rezultat 2:0, por vështirë të arrihej më shumë ndaj disa shteteve qe investojnë, kanë përvojë dhe traditë në beach volley”, deklaroi Gjinovci për “noc-kosovo.org”.
Sipas tij, Kosova ka potencial në këtë sport dhe ka një të ardhme te ndritur ne sportin e beach volley-it.
“Tash ne na mbetet që t'i analizojmë të gjitha paraqitjet tona dhe të mësojmë nga këto përvoja, na mbetet të punojmë dhe t’i vërtetojmë shembujt e mirë. Besoj që në një të ardhme Kosova në sportin e beach volley-iy do të jetë më ndryshe”, shtoi Gjinovci.
Ai vlerësoi mbështetjen dhe kujdesin e Komitetit Olimpik të Kosovës të treguar në vazhdimësi.
 Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]