Kosova debutoi në Lojërat Evropiane “Baku 2015” me medalje të bronztë

E martë,  18 gusht 2015

Kosova mori pjesë për herë të parë në Lojërat Evropiane “Baku 2015”.
Në këto Lojëra vendin tonë e kanë përfaqësuar 18 sportistë.

Sporti i xhudos ishte ai në të cilin sportistët kosovarë arritën rezultate më të kënaqshme. Ishte Nora Gjakova që ka fituar medaljen e bronztë në kategorinë 57 kg, duke mos e lënë kështu ekipin kosovar pa asnjë medalje.

Nga sportistët e tjerë që e përfaqësuan më mirë Kosovën në “Baku 2015” ishte edhe karateisti Alvin Karaqi, i cili e ka zënë vendin e katërt në kategorinë e tij, boksieri Armend Xhoxhaj, që hyri në mesin e tetë më të mirëve, por nuk duhet harruar edhe xhudisten, Distria Krasniqi.Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]