Telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të hendbollistit, Valbon Shala

E premte,  18 shkurt 2022

E nderuara familja, Shala

 

Me trishtim dhe pikëllim të madh pranuam lajmin për ndarjen nga jeta të ish-hendbollistit të dalluar, Valbon Shala.

Valboni vdiq në moshën 39-vjeçare, por la pas vetes një bagazh të madh në karrierën e tij.

Ai ka luajtur shumë gjatë për skuadrën e vendlindjes, Besa e Pejës, ndërsa ishte pjesë e rëndësishme edhe e Kombëtares së Kosovës. Me Besën ka fituar shumë tituj të kampionit e Kupa të Kosovës, ndërsa ka luajtur me sukses edhe në skenën evropiane.

Në emrin tim personal dhe të Lëvizjes Olimpike në Kosovë, ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta, familjes Shala, Federatës së Hendbollit të Kosovës, miqëve dhe dashamirësve të sportit

 

Ismet Krasniqi,

President i Komitetit Olimpik të Kosovës

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]