Telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetarit Avni Shabani

E mërkurë,  16 dhjetor 2020

E nderuara familja, Shabani

  

Me dhimje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gazetarit të mirënjohur sportiv, Avni Shabani.

Vetëm pak javë pas pensionimit nga mikrofoni dhe lapsi, të cilëve ua kushtoi një jetë duke punuar në të përditshmen Rilindja dhe Radio Kosova, Avniu na la përjetësisht!

Avniu do të kujtohet përgjithmonë nga Lëvizja Olimpike e në veçanti nga Komiteti Olimpik i Kosovës, ku me praninë e tij, solli intervista dhe reportazhe të ndryshme, duke u shndërruar në zë i fuqishëm i aktiviteteve tona.

Miku im, do të mbahesh mend si një bashkëpuntor dhe profesionist i madh, i cili me butësinë dhe virtytet e tij, la gjurmë të pashlyera në gazetarinë sportive dhe sportin në përgjithësi.

Në emër të Komitetit Olimpik të Kosovës dhe gjithë Lëvizjes Olimpike në Kosovë, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij, Shoqatës së Gazetarëve të Kosovës, Radio Kosovës dhe gjithë miqëve të tij.

 

Me respekt,

Besim Hasani

President i Komitetit Olimpik të Kosovës

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]