Telegram ngushëllimi për familjen e Shefqet Sinanit

E premte,  04 dhjetor 2020

 E nderuara familje Sinani

 

Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të ish-futbollistit dhe trajnerit, Shefqet Sinani.

Shefqet Sinani ishte pjesë e gjeneratës së artë të KF Prishtina, me cilësi të jashtëzakonshme si futbollist dhe një ndër idhujt e mbarë tifozëve shqiptarë në vitet e 80-ta.

Shefqeti ishte punëtor i madh dhe fjalëpak, derisa punoi për vite të tëra në klubin e tij të zemrës, Prishtina, duke edukuar kryesisht gjeneratat e reja.

Ikja e tij nga kjo botë, do të lë kujtime të mira tek gjenerata të shumta futbollistësh, të cilët u rritën dhe zhvilluan falë përkushtimit të madh të tij.

Në emër të Komitetit Olimpik të Kosovës dhe gjithë Lëvizjes Olimpike në Kosovë, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta, familjes së tij, Federatës së Futbollit të Kosovës, KF Prishtina, miqve dhe gjithë dashamirësve të sportit.

 

Me respekt

Besim Hasani

President i Komitetit Olimpik të Kosovës

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]