Telegram ngushëllimi për familjen e Emin Dushullovcit

E diel,  01 nëntor 2020

E nderuara familje Dushullovci

 

Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të kontribuesit të madh të skitarisë, Emin Dushullovci.

Për shumë vjet ishte sekretar i përgjithshëm i Federatës Skitare të Kosovës, së fundi sekretar teknik, si dhe kontribues i madh i zhvillimit të këtij sporti, që prej viteve të 90-ta e deri më sot, ku vetëm vdekja e ndau nga skijimi.

Emini ishte në sport për mbi pesë dekada, dhe për më tepër një mik i mirë dhe bashkëpunëtor i madh.

Dushullovci dha kontribut edhe për Lëvizjen Olimpike, duke qenë anëtar i Komisionit të Pavarur Zgjedhor të Asamblesë së KOK-ut.

Në emër të Komitetit Olimpik të Kosovës dhe gjithë Lëvizjes Olimpike në Kosovë, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta, familjes së tij, Federatës Skitare të Kosovës, miqve dhe gjithë dashamirësve të sportit.

 

Me respekt

Besim Hasani

President i Komitetit Olimpik të Kosovës

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]