Shpati Zekaj fiton medaljen e argjendtë në "European Open" në Zagreb 

E diel,  02 maj 2021

Xhudisti ynë Shpati Zekaj, ka fituar medaljen e parë për seniorë në garat ndërkombëtare.

Zekaj fitoi të argjendtën në “European Open”, që u mbajt në Zagreb të Kroacisë, kategoria deri në 100 kg.

Shpati shënoi katër fitore, ndërsa u ndalë në finale.

Ai mori edhe pikët e parë për Lojërat Olimpike Tokio 2020, duke arkëtuar 70 sosh.

Në “European Open”, xhudo fitoi edhe një medalje të bronztë me Laura Fazliun.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: taula[email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]