Ramadani fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Mesdhetar U-23

E hënë,  12 shtator 2022

Atleti ynë, Muhamet Ramadani, fitoi medaljen e argjendtë në Kampionatin e 4-të Mesdhetar U23, që u mbajt në Pescara të Italisë.

Ramadani hodhi gjylën në largësi 19.13 metra, vetëm dy centimetra më pak se vendi i parë.

Rezultati i tij është edhe rekord i ri personal për 20-vjeçarin, i cili është bursist olimpik për Lojërat Olimpike Paris 2024.

Në Kampionatin Mesdhetar mori pjesë edhe Sara Susuri, e cila garoi në 200 metra vrapim. Ajo doli e pesta nga po aq garuese me rezultat 25.88 sekonda.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]