Presidenti Krasniqi takoi zv/drejtoreshën e Solidaritetit Olimpik, Pamela Vipond

E mërkurë,  09 shkurt 2022

Presidenti Ismet Krasniqi ka takuar sot në Pekin zëvendës/drejtoreshën e Solidaritetit Olimpik të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Pamela Vipond.

Presidenti Krasniqi e ka falënderuar zv/drejtoreshën Vipond për mbështetjen e vazhdueshme që po i jep KOK-ut në realizimin e aktiviteteve të ndryshme, veçanërisht në ndarjen e bursave olimpike, ku drejt Paris 2024, me bursa nga fondi i SO dhe KOK-ut do të mbështeten 22 sportistë.

Nga ana e saj, Vipond ka falënderuar të parin e KOK-ut për korrektësinë e treguar dhe bashkëpunimin e deritashëm, për çka të dyja palët u pajtuan që ky bashkëpunim dhe mbështetja për KOK-un të rritet edhe më shumë, bazuar edhe në rritjen e sukseseve të sportit tonë në arenën ndërkombëtare.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]