Presidenti Krasniqi priti presidentin e IMMAF, Kerrith Brown

E mërkurë,  03 gusht 2022

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Besim Aliti, ka pritur sot presidentin e Federatës Ndërkombëtare të Arteve Mikse Marciale (IMMAF), Kerrith Brown.

Presidenti Brown ndodhet në Kosovë per turneun ndërkombëtar të MMA "Kosova Fighting Series 2", që u mbajt mbrëmë në Prishtinë.

Presidenti Krasniqi duke i uruar mirëseardhje në Kosovë, e njohu presidentin Brown me sfidat dhe sukseset e sportistëve tanë, derisa i shprehu vullnetin dhe gatishmërinë për të bashkëpunuar ngushtë me IMMAF për zhvillimin dhe avancimin e sportit të arteve mikse marciale në Kosovë.

Nga ana e tij, Brown, falënderoi presidentin Krasniqi për mikpritjen dhe përkushtimin ndaj sportit, me theks të veçantë bashkëpunimin e mirë me Federatën e Arteve Marciale të Kosovës.

Brown gjatë karrierës së tij ka qenë xhudist, ku në Lojërat Olimpike Los Angjelos 1984 kishte fituar medaljen e bronztë.

Tema e xhudos dhe tri medaljet tona të arta olimpike nga ky sport ishin padyshim temë diskutimi.

I pranishëm në takim ishte edhe anëtari i Këshillit të Arbitrazhit të Kosovës (KAS), Visar Alimehaj.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]