Presidenti Krasniqi priti ekspeditën e boksit, para pjesëmarrjes në botërorin e seniorëve dhe evropianin e të rinjëve

E martë,  12 tetor 2021

Presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi, ka pritur sot delegacionin e boksit, të cilët gjatë këtij muaji do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror për Seniorë, që mbahet në Beograd të Serbisë, dhe Kampionatin Evropian për të Rinj (U18), që mbahet në Budva të Malit të Zi.

Ekspedita e boksit kryesohej nga kryetari, Enver Krasniqi, sekretari i përgjithshëm, Latif Demolli dhe përzgjedhësi, Besim Brahimi, kurse të pranishëm ishin edhe boksierët seniorë dhe të rinj.

Presidenti Krasniqi, duke iu uruar fat dhe suksese, iu ka ofruar përkrahjen dhe mbështetjen e KOK-ut, derisa i ka inkurajuar që të japi maksimumin për ta përfaqësuar sa më mirë vendin tonë.

Edhe drejtuesit e FBOX-së, Krasniqi dhe Latifi, duke falënderuar presidentin Krasniqi, kanë shprehur optimizmin se nga këto dy kampionate do të kthehen me medalje, derisa përzgjedhësi Brahimi ka shtuar se forma e boksierëve është e mirë.

Botërori mbahet prej 24 tetor deri më 6 nëntor, ndërsa evropiani i të rinjëve prej 13-24 tetor 2021.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]