Presidenti Krasniqi priti ambasadorin britanik, Nicholas Abbott

E shtunë,  01 maj 2021

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, i shoqëruar nga këshilltari i tij, Besim Aliti, kanë pritur ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott. 

Presidenti Krasniqi duke falënderuar ambasadorin Abbott për vizitën, e njohu me sfidat e sportit të Kosovës dhe përgatitjet që KOK-u po i bënë para pjesëmarrjes në Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Ambasadori Abbott, që shoqërohej nga pronari i Kompanisë Vlera Sport, Faton Paqarada, ka uruar presidentin Krasniqi për zgjedhjen në krye të KOK-ut, derisa ka mbetur i entuziazmuar me të arriturat e sportit të Kosovës në arenën ndërkombëtare.

Ambasadori uroi ekipin olimpik të Kosovës me në krye kampionen olimpike, Majlinda Kelmendi, të kthehet me medalje olimpike edhe nga Tokio 2020.

Të dyja palët shprehën vullnetin dhe gatishmërinë për të bashkëpunuar edhe në të ardhmen, në përkrahjen për KOK-un dhe federatat sportive në Kosovë.

Presidenti Krasniqi i ndau figurën “Vrapuesja Ilire”, si dhe një orë të Lojërave Olimpike Tokio 2020.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]