Presidenti Hasani priti delegacionin e ITTF-s dhe ETTU-s

E shtunë,  15 shkurt 2020

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, ka pritur sot zëvendës presidenten e Federatës Ndërkombëtare të Pingpongut (ITTF), Petra Sorling dhe nënpresidentin e Unionit Evropian të Pingpongut (ETTU), Ivo Goran Munivrana, të cilët po e vizitojnë Kosovën.

Në takim ishte edhe kryetari i Federatës së Pingpongut të Kosovës, Nehat Çitaku.

Presidenti Hasani duke i falënderuar mysafirët për vizitën, i njoftoi me sfidat e Lëvizjes Olimpike në Kosovës, medaljen Olimpike të fituar në Rio 2016, derisa shprehu përkrahjen e KOK-ut për ngritjen e cilësisë dhe zhvillimit të pingpongut në Kosovë.

Zëvendëspresidentja Sorling dhe nënpresidenti Munivrana, falënderuan presidentin Hasani për mikpritjen, derisa gjatë takimit u bisedua për akademinë e pingpongut në Kosovë dhe gatishmërinë e ITTF dhe ETTF për mbështetjen e këtij projekti, që mbase do të ketë mbështetje edhe nga institucionet e Kosovës.

Foto: Shpend Ahmeti

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Sportit me Kuaj

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]

 

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e Kick-Boxit

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Jahë Sahiti
E-mail: [email protected]

Federata e Gjimnastikës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Bejsbollit dhe Softbollit

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: