Loriana Kuka, sërish e bronzta e Evropës

E diel,  22 nëntor 2020

Loriana Kuka është medaliste e bronztë e Evropës, në kategorinë -78 kilogramë të xhudos.

Ajo fitoi të bronztën në Kampionatin Evropianë Pragë 2020. Në luftën për të bronztën Lori mposhti italianen Giorgia Stangherlin me shënim të artë.

Lori shtoi në llogarinë e saj edhe 350 pikë Olimpike Tokio 2020.

Kjo është medalja e dytë e bronztë evropiane për Lorianën në dy vitet e fundit.

Kosova kthehet nga Praga me dy medalje bronzi. Krahas Lorianës, të njëjtën medalje e fitoi të enjten edhe Distria Krasniqi.

Bravo Loriana, bravo Distria.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]