Kosova shënon fitore me zemër ndaj Islandës

E premte,  21 shkurt 2020

Të prirë nga Dardan Berisha e Drilon Hajrizi, Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka mposhtur Islandën 80:78, në ndeshjen e parë parakualifikuese për Kupën e Botës 2023.

Basketbollistët tanë dhanë maksimumin dhe të prirë nga tifozët Dardanët ia dolën ta nisin mbarë kampanjën psrakualifikuese.

Nga afër takimin e përcolli edhe presidenti i KOK-ut, Besim Hasani.

Ndeshja u luajt në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, që sonte ishte i stërmbushur.

Krahas Berishës e Hajrizit, që u shquan me gjuajtjet e sakta nga tri pikë, u dallua edhe Gëzim Morina, pikët e të cilit në çerekun e katërt ishin vendimtare.

Në grupin e Kosovës janë edhe Luksemburgu e Sllovakia. #URIME

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]