Kosova përfundon e treta në grupin kualifikues

E hënë,  03 maj 2021

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e mbylli fazën e dytë kualifikuese për Evropianin 2022. 

Djemtë tani u mundën sot nga nënkampionët e botës, Suedia, 39:16 në udhëtim.

Hendbollistët tanë përfunduan në pozitën e tretë.

Edhe pse nuk u kualifikuan në Evropian, arritja e një fitore dhe një barazimi, të dyja ndaj ish kampionëve të botës, Rumanisë, vlerësohet sukses, duke ditur se para hedhjes së shortit llogariteshim kombëtarja më e dobët.

Komiteti Olimpik i Kosovës përgëzon hendbollistët tanë për emocionet dhe shpresën që na dhuruan për kualifikim historik, derisa iu urojmë fat dhe suksese në garat e ardhshme ndërkombëtare.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]