Kosova merr barazim të artë ndaj Rumanisë favorite

E enjte,  11 mars 2021

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka marrë barazim dramatik të mërkurën mbrëma, duke luajtur 23:23 më Rumaninë, në xhiron e tretë të raundit të dytë kualifikuës për “Euro 2022”, të luajtur në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Falë lojës me zemër dhe angazhimit maksimal, djemtë tanë bënë kthesën e madhe në pjesën e dytë, duke përmbysur epërsinë e rumunëve 14:9, pas 30 minutave të parë.

Përzdhedhësi Bujar Qerimi debutoi me rezultat pozitiv, ndërsa për Kosovën ishte pika e parë pas dy humbjeve.

Ndeshjen e radhës “Dardanët” e zhvillojnë sërish ndaj Rumanisë, takim ky që luhet të dielën në Bukuresht.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]