Kosova e mbylli Grand Prixin e xhudos me tri medalje

E diel,  14 korrik 2019

Xhudistët elitarë nga Kosova, të udhëhequr nga trajneri Driton Kuka, kanë përfunduar garat në Grand-Prixin e Budapestit, me bilancin e një medaljeje të artë, dy të argjendta, një vend të pestë dhe një të shtatë.
Të artën e fitoi Akil Gjakova në kategorinë deri në 73 kg, dhe dy të argjendta u fituan nga Nora Gjakova në kategorinë deri në 57 kg, dhe nga Distria Krasniqi në kategorinë deri në 48 kg.
Ndërkohë, kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, u rendit në vendin e pestë në kategorinë deri në 52 kg.
Të gjithë garuesit tanë fituan pikë Olimpike për Lojërat Olimpike Tokio 2020.
 Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Sportit me Kuaj

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]

 

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e Kick-Boxit

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Jahë Sahiti
E-mail: [email protected]

Federata e Gjimnastikës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Bejsbollit dhe Softbollit

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: