Kosova debutoi me medalje të bronztë në Kampionatin Botëror të E-sporteve

E premte,  19 nëntor 2021

Djemtë tanë debutuan me vendin e tretë në video-lojën Dota 2, ndërsa të pestin në CS:GO, të mbajtur në Eilat të Izraelit.

Kosova ishte shteti i dytë më i suksesshëm, nga 80 shtete pjesëmarrëse.

Gjatë këtij Kampionati, Federata e Esportit të Kosovës u bë anëtare e Federatës Evropiane të Esportit (EEF).

Urime dhe suksese në garat e ardhshme.

 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]