KOK organizon ceremoninë Laureatët 2021

E martë,  01 mars 2022

Komiteti Olimpik i Kosovës të enjten (3 mars 2022) organizon edicionin e gjashtë të ceremonisë Laureatët e Vitit 2021.

Ceremonia mbahet në Hotel Emerald në Prishtinë, me fillim në ora 19:30.

Edhe këtë herë do të bëhet përzgjedhja e Sportistes dhe Sportistit të vitit, Trajnerit të Vitit, Kombëtares së Vitit (femra dhe meshkuj), Shpresa e Vitit (femra dhe meshkuj) dhe Çmimi Special.

Krahas çmimeve, Laureatët do të marrin edhe çekun me shuma prej 500 – 2000 euro, bazuar në Rregulloren për Shpalljen e Laureatëve të Vitit.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]