KOK mbulon shpenzimet e mundësit Egzon Shala në kampin përgatitor në Budapest

E hënë,  08 mars 2021

Komiteti Olimpik i Kosovës është duke mbështetur mundësin me normë Olimpike, Egzon Shala, i cili po merrë pjesë në kampin përgatitor ndërkombëtar, që po mbahet në Budapest të Hungarisë, prej 4-17 mars 2021.

KOK po i mbulon shpenzimet e Shalës, bazuar në vendimin e Bordit Ekzekutiv të KOK-ut për mbështetje të 20 sportistëve elitarë, në rrugën drejt Lojërave Olimpike Tokio 2020.

Egzoni ka fituar normën Olimpike, pasi doli i pesti në Kampionatin Botëror “Astana 2019”, kategoria deri në 125 kilogramë, stil i lirë.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]