Kajakuesja Blandine Xhemajli pajiset me pasaportën e Kosovës

E hënë,  22 maj 2023

Presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi, ka pritur në takim kajakuesen, Blandine Xhemajli, e cila muaj më parë vendosi të përfaqësojë Kosovën në garat ndërkombëtare.

Xhemajli në fundjavë debutoi me Kosovën në garën ndërkombëtare “ECA Ëildëater Canoeing European Championships 2023”, të mbajtur në Matka të Maqedonisë së Veriut, ku u rendit në vendin e 21-të.

Presidenti Krasniqi falënderoi kajakuesen Xhemajli për vendimin e marrë, duke iu uruar prezantim të denjë të vendit tonë në garat ndërkombëtare.

Garuesja që tashmë ishte pajisur me pasaportën e Kosovës u shpreh e lumtur për pritjen dhe mundësinë e dhënë për të garuar për vendin tonë.

Xhemajli shoqërohej edhe nga nënkryetari i Federatës për Kajakim të Kosovës, Shkrep Balidemaj dhe prindi i saj, Mehdiu.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]