Humbim nga nga Mali i Zi, por shpresa për kualifikim nuk është shuar

E mërkurë,  28 prill 2021

Kombëtarja e Kosovës në hendboll pësoi humbje nga Mali i Zi 27:22 (10:13), në ndeshjen e luajtur sonte në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Djemtë tanë dhanë maksimumin, por fati dhe gabimet e shkaktuara në fazën e sulmit, ua lehtësuan malazezëve fitoren.

Ndeshjen nga afër e ndjeki edhe presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi.

Me shtatë gola të realizuar, Drenit Tahirukaj ishte më i miri tek kombëtarja jonë.

Pavarësisht humbjes, ëndrra për kualifikim në Kampionatin Evropian 2022 nuk është shuar.

Kosova shpreson që nga pozita e tretë, në të cilën ndodhet tani të kualifikohet në Evropin. Një gjë e tillë varet nga takimet e ardhshme të Kosovës dhe të kundërshtarëve të saj.

Iu urojmë fat dhe suksese hendbollistëve tanë në ndeshjen e radhës ndaj Suedisë në udhëtim.

 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]