HISTORIKE - Kiana Kryeziu fiton normën olimpike Pekini 2022, bëhet femra e parë që përfaqëson vendin në Lojërat Olimpike Dimërore

E premte,  14 janar 2022

Kiana Kryeziu ka përmbushur edhe kriterin e pestë, të fundit për kualifikim në Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022.

Skitarja e skijimit alpin ka fituar normën olimpike në disiplinën e sllallomit të madh. Ajo ka garuar sot në Kronplatz të Italisë, ku ka zënë vendin 51, mjaftueshëm për të fituar pikët e nevojshme të Federatës Ndërkombëtare të Skitarisë (FIS).

17-vjeçarja do të hyjë në histori të sportit tonë, si femra e parë që do të përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore.

LOD Pekini 2022 mbahen në Pekin të Kinës prej 4-20 shkurt 2022.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]