Fati nuk e përcjell Kosovën, mundet 2:0 nga Spanja

E mërkurë,  08 shtator 2021

Kombëtarja e Kosovës në futboll është mundur 2:0 nga Spanja, në takimin e luajtur në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të grupit B kualifikues për botërorin Katar 2022. 

Djemtë tanë krijuan raste të shumta, por që sulmuesit Milot Rashica e Vedat Muriqi u treguan të pafat.

Fornals dhe Torres shënuan golat në minutat 32 dhe 90.

Tifozët Dardanët dhuruan spektakël, derisa para ndeshjes gjatë intonimit të himnit shpalosën një flamur gjigant, si dhe një koreografi me mesazhin “Mirë se vini në Republikën e Kosovës”.

Të pranishme në stadium ishin edhe xhudistet, kampionet olimpike, Distria Krasniqi e Nora Gjakova, si dhe kampioni i Evropës, Akil Gjakova.

Edhe kjo ndeshje, nga afër u përcoll edhe nga drejtuesit e KOK-ut, me në krye presidentin Ismet Krasniqi.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]