Ekipi Olimpik i Kosovës vaksinohet para udhëtimit për në LO Tokio 2020

E hënë,  05 korrik 2021

Ekipi olimpik i Kosovës ka përfunduar vaksinimin për Lojërat Olimpike Tokio 2020. 

E gjithë ekspedita që do të udhëtojë gjatë këtij muaji për në Tokio, ka kryer edhe dozën e dytë të vaksinimit.

Derisa ekipi i xhudos shkaku i udhëtimit për në përgatitje jashtë vendit, dozën e dytë e ka përfunduar javë më parë, pjesa tjetër e ekipit është vaksinuar të enjten dhe të premten.

Me këtë rast, presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, ka falënderuar Ministrinë e Shëndetësisë, Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, si dhe stafin mjekësor me mjekun Niman Bardhi, për gjetjen e mirëkuptimit për të vaksinuar ekipin tonë olimpik.

Vaksinimi është bërë në koordinim me Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, të cilët kanë rekomanduar që ekipet olimpike të udhëtojnë të vaksionuar drejt kryqytetit të Japonisë.

Lojërat Olimpike Tokio 2020, mbahen prej 23 korrik – 8 gusht 2021 në Tokio të Japonisë.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]