Egzon Shala pëson humbje në evropianin e mundjes, iu kthye garave pas një viti e gjysmë

E martë,  20 prill 2021

Mundësi ynë me normë olimpike Tokio 2020, Egzon Shala, ka garuar sot në Kampionatin Evropian, që po mbahet në Varshavë të Polonisë.

Shala pësoi humbje nga polaku, Kamil Tomasz Kosciolek, kategoria deri në 125 kilogramë, stil i lirë.

Ishte kjo gara e parë për Shalën, pas më shumë se një viti e gjysmë pa gara.

I urojmë më shumë fat dhe suksese Egzonit në garat e ardhshme.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]