Drejtuesit e KOK-ut pritën rektorin e UP-së, Marjan Dema dhe prorektoren, Myrvete Badivuku

E mërkurë,  10 qershor 2020

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë pritur sot drejtuesit e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” (UP), rektorin Marjan Dema dhe prorektoren, Myrvete Badivuku.

Presidenti Hasani, duke falënderuar rektorin Dema dhe prorektoren Badivuku për vizitën, theksoi se KOK prej vitesh ka bashkëpunim të frytshëm me UP-në dhe ky bashkëpunim u thellua edhe javën e kaluar, me rastin e shënimit të 5 qershorit – Ditës Botërore të Ambientit dhe Sportit, ku komunat e Kosovës mbollën nga një pemë në kampusin e UP-së.

Të dyja palët u pajtuan që të mbillen edhe 200 pemë të tjera në këtë kampus, të cilat do të mbillen gjatë dy muajve të ardhshëm dhe që lidhen me 23 qershorin – Ditën Olimpike, me shtyrjen e Lojërave Olimpike Tokio 2020, si dhe aktivitete tjera, të cilat shkaku i pandemisë Covid-19, nuk do të mbahen sipas planprogramit të paraparë.

Rektori Dema përgëzoi drejtuesit e KOK-ut për punën dhe bashkëpunimin e ndërsjellë, duke ofruar mbështetjen e plotë të UP-së, për çka tha se edhe institucioni që drejtojnë mbështet kujdesin për një ambient të pastër.

Të dyja palët në shenjë respekti për njëra-tjetrën shkëmbyen dhurata modeste.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]