Drejtuesit e KOK-ut pritën ekipin e bodybuildingut dhe fitnessit, pas suksesit në Evropian

E mërkurë,  17 maj 2023

Drejtuesit e KOK-ut, presidenti Ismet Krasniqi dhe nënpresidenti, Milaim Kelmendi, kanë pritur sot ekipin e bodybuildingut dhe fitnessit, pas suksesit të arritur në Kampionatin Evropian, të mbajtur javën e kaluar në Santa Sussana të Spanjës.

Kushtrim Bajraktaraj është shpallur kampion i Evropës në kategorinë -85 kg, Betim Krasniqi, u bë nënkampion, në kategorinë -75 kg, Flamur Rexhaj, doli i katërti (-100 kg), ndërsa Granit Kuleta i gjashti (-95 kg).

Presidenti Krasniqi dhe nënpresidenti Kelmendi përgëzuan ekipin për suksesin e arritur, duke thënë se ngritja e flamurit të Kosovës, në një garë të tillë, e sidomos në një shtet që nuk e njeh vendin tonë, e bënë suksesin edhe më të veçantë.

Në emër të ekipit, presidentin e kanë falënderuar për pritjen, kryetari Esat Lata dhe sekretari i përgjithshëm, Sabri Dragusha.

Garuesit patën mundësinë të bisedojnë me drejtuesit e KOK-ut edhe për sfidat e tyre për të arriturat deri tek suksesi, si dhe përparësitë dhe mangësitë e infrastrukturës ligjore për shpërblimet e sportistëve.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]