Drejtuesit e KOK-ut bënë homazhe dhe vendosën lule tek tek varri i legjendës Fadil Vokrri

E martë,  09 qershor 2020

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani, sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj dhe anëtari i Bordit Ekzekutiv, Imer Rama, kanë bërë homazhe pranë varrit të legjendës Fadil Vokrri, në dy vjetorin e ndarjes së tij nga jeta.

Vokrri ishte kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe nënpresident i Komitetit Olimpik të Kosovës.

Presidenti Hasani ka vënë lule pranë varrit të legjendës Vokrri, derisa ka vlerësuar lartë kontributin e Fadilit në promovimin e futbollit tonë dhe vlerave sportive të Kosovës.

Paraprakisht, drejtuesit e KOK-ut, morën pjesë edhe në ceremoninë e zbulimit të bucetës kushtuar Vokrrit, e cila do t’i paraprijë ndërtimit të shtatores.

Ceremonia e organizuar nga Ministria për Kulturë, Rini e Sport, u mbajt në stadiumin që mbanë emrin e tij, Fadil Vokrri, derisa mori pjesë edhe kryeministri Avdullah Hoti, si dhe personalitete të larta të sportit dhe politikës.

 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]