Distria Krasniqi, e argjendtë në Grand Slamin e Parisit, Majlinda Kelmendi debutoi si trajnere

E shtunë,  05 shkurt 2022

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, fitoi medaljen e argjendtë në Grand Slamin e Parisit.

Para rreth 12 mijë shikuesve, xhudistja Krasniqi u mund në finale nga francezja nënkampione olimpike, Amandine Buchard, kategoria -52 kg.

Sot garuan edhe Akil Gjakova (-73 kg), Flaka Loxha (-57 kg) dhe Laura Fazliu (-63 kg). Gjakova u ndal në raundin e tretë, ndërsa Loxha e Fazliu në luftën e parë.

Në Grand Slamin e Parisit debutoi si trajnere, kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi.

 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]