Delegacioni i ekipit olimpik të Kosovës, i prirë nga presidenti Krasniqi arriti në Tokio

E martë,  20 korrik 2021

I ngarkuari me Punë i Republikës së Kosovës në Japoni, z. Arbër Mehmeti, së bashku me Ambasadorin e Shqiperisë z. Gjergji Teneqexhiu, kanë pritur delegacionet e Komiteteve Olimpike nga Kosova dhe Shqipëria, të cilët arritën sot në Tokio të Japonisë, ku të premten hapen Lojerat Olimpike Tokio 2020.

Delegacioni i Kosovës, kryesohej nga presidenti Ismet Krasniqi, sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, nënpresidentët Gazmend Maxhuni e Milaim Kelmendi, si dhe këshilltari i presidentit, Besim Haliti.

Pjesë e ekipit që arriti sot në Tokio ishin edhe shenjëtari, Drilon Ibrahimi, fizioterapeuti, Fatlind Ramaj dhe përgjegjësi për media, Kushtrim Krasniqi, si dhe tre gazetarë të RTK-së dhe Kosova Pressit.

Të gjithë u pritën edhe nga shefi i misionit, Jeton Rudari.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]